Focus RS është versioni më i ri i modelit amerikan. Ky model ka motorin EcoBoost 2.3-litër, 4-cilindërsh me kapacitet prej rreth 350 kuaj fuqi, i kombinuar me marshin manual me gjashtë shpejtësi dhe sistemin për lëvizje 4×4.

Në paketë përfshihet Aero Body Kit, amortizatorët sportiv të modifikuar, frenat Brembo, disqet e frenave me ngjyrë RS Blue, sistemi sportiv i shkarkimit, rrotat prej alumini me diametër prej 19-inç, si dhe enterier sportiv.

Pritet që ky model të prezantohet muajin e ardhshëm dhe për konsumatohet mendohet që të jetë në dispozoicion në vjeshtë.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!