Në panairin e veturave në Detroit, Ford ka prezantuar konceptin pikap (pick-up) të modelit Atlas, i cili paralajmëron se si duket gjenerata e modelit legjendar të pikapit “F-150”, i cili për 30 vite është vetura më e shitur në Amerikë.

Kjo veturë e madhe e cila do të jetë për 300 kg më e lehtë se paraardhësi për shkak të përdorimit të aluminit, në versionin final nuk do të duket në tërësi si koncepti i prezantuar, por gjithsesi se bëhet fjalë për një model tejet tërheqës dhe të fuqishëm.

Tani për tani nuk ka informacione teknike për të.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!