Ford FiestaFord Fiesta është duke vënë bast se Fiesta do të përjetojë të njëjtin sukses edhe në Amerikë, si në tregjet e gjithe botës.Ford Fiesta ka pasur shifra shumë të mira në Evropë, ku rezultatet e para tregojnë se makina është makina e dytë më e shitur në kontinent Evropina.

Fiesta ka  disa muajve që ka filluar me mbledh informacione mbi konsumatoret potencial.

Menaxheret e shitjes kanë arritur të mbledhin mbi 50.000 emra të blerësve potencial per mes web sociale,si Facebook dhe YouTube.

Sam De La Garza, menaxher i marketingut të Ford Fiesta tha është koha më e përshtatshme për të shfaqur Fiesta-në e Amerikës Veriore.

Misioni i ardhshëm i kësaj lëvizje që do të fillojë gjatë këtij muaji përfshinë pamje prapa skene nga loja më e fundit garuese e Microsoft, Forza ku do të veçohet Fiesta me disa eksperienca të mira për lojtarët. 2011 Ford Fiesta do të shpaloset për tregun e SHBA-së në 2009 LA Auto Show dhe shitjet do të fillojnë në verë të vitit 2010.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!