Ford-i në panairin e sivjetmë në Frankfurt, ka prezantuar konceptin Fiesta ST, i cili ishte në versionin me 3 dyer, ndërsa tani pas dy javësh, versioni me 5 dyer i këtij modeli, do të debutoj në panairin e veturave në Los Anxhelos.

Sipas deklaratës së kësaj kompanie, Ford Fiesta është ende në fazën koncept, por vet fakti se ekzistojnë variantet me 3 dhe 5 dyer, dëshmojnë se do të ketë prodhim të tyre në të ardhmen.

Sikurse versioni me 3 dyer, edhe versioni me 5 i Fiesta ST, do të ketë motorin 1.6-litërsh EcoBoost me katër cilindra me 180 kuaj fuqi, por gjithashtu edhe versionin e motorit 2.0-litërsh EcoBoost me 250 kuaj fuqi.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!