Për 50 vite ajo ka mbetur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Me zhvillime të mëdha në vendin ku lindi dhe u bë një mit. Por duket se tashmë kohet kanë ndryshuar.

Ford Mustang-u i ri pritet të dalë edhe në tregun europian në fillim të vitit të ri. Lajmi u bë i ditur nga presidenti Bill Ford i cili bëri të ditura edhe planet e amerikaneve për vitin që vjen.

Brenda kofanos së kësaj makine ndodhet një motor V8 pesë litërsh, ndërsa makina për tregun europian do të ketë një motor më të vogël 2,3 litërsh turbo. /albeu/

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!