Ford Ranger 2015 është një makinë e cila ka motor 3.2 litër TDCi me 5 cilindra, i cili çliron 200 kuaj fuqi dhe me marsh prej gjashtë shpejtësish.

Pjesë e kësaj linje janë dhe modele të tjera, siç mund të përmendim modelin me 4 cilindra me motor 2.2 litër dhe me 160 kuajfuqi, ndërsa modeli tjetër është me 130 kuajfuqi dh shpenzon 22 për qind më pak se modeli i kaluar.

Ford Ranger 4×4 vjen me sistemin më të ri teknologjik, dhe peshon 3500 kilogramë.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!