Prodhuesi i njohur Italian i veturave Fiat ka ka bërë publike  disa plane ambicioze ku gjatë dy viteve parashikohen zhvillime te mëdha ku koncentrimi i ketij prodhuesi është tek modeli Lancia.

Bëhet e njohur se gjatë dy viteve të ardhëshme Nëse nuk i marrim parasysh ridizajnimet, Fiat në dy vitet e ardhshëm planifikon të paraqes 17 modele të reja nga të cilat katër do të janë Lancia të bazuar në platformat e Chrysler.

Vitin e ardhshëm në Detroit do të duhej të presim modelin e parë të Chrysler të bazuar në Lancia Delta, mirëpo shumë më interesante është se në Fiat planifikojnë të paraqesin limuzinën e klasës së mesme dhe kabrioletin, atë SUV dhe MPV deri në vitin 2011.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!