Kompania greke Namco bisedon me kompaninë ruse AvtoBAZ për furnizimin e automobilave “Lada” dhe pajisje teknike.

Namco është prodhuesi i vetëm i automobilave, ku automobilat i tij Pony shiten pjesërisht në tregun grek dhe kryesisht në Azi dhe Afrikë. Grekët duan të marrin nga rusët si automobil

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!