Honda në panairin e Parisit ka prezantuar disa risi. Përveç konfirmimit se modeli Civic Type R do të fitoj pasardhësin, kjo kompani për vitin 2013 ka paralajmëruar edhe versionin karavan të modelit Civic.

Ky model do të ketë motorin 1.6 i-DTEC që vjen me pakon e re teknike Earth Dreams, i cili do të ketë ketë 88 kW dhe do të ketë harxhime prej vetëm 3.6 l/100 km.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!