Raporti vjetor rreth besueshmërisë së veturave të përdorura në tregun britanik, të cilin e përpilojnë revista “What Car” dhe kompania e sigurimit “Warranty Direct”, ka treguar se modelet e përdorura Honda, më së paku prishen.

Në këtë hulumtim janë analizuar mbi 50 mijë vetura të 38 prodhuesve me vjetërsi mes 3 dhe 8 vite. Është interesant se në fund të listës janë modelet si Alfa Romeo, Porsche dhe Land Rover.

Në top-dhjetëshe janë modele Suzuki, Hyundai, Subaru, Toyota, Lexus, Chevrolet, Mitsubishi, Ford dhe Mazda.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!