Ky është momenti tronditës, kur një grua e cila kishte dal nga makina e saj në një rrugë të akullt, u godit nga një makinë tjetër duke e fluturuar gruan në ajër.

Makina e fluturoi rusen diku 15 metra, Alevtina Kapustina, 34, kishte qenë shofere për të parë miqtë e saj në fshatin Bereznyaki pranë shtëpisë së saj në qytetin e Yuzhno-Sakhalinsk në Sakhalin Oblast të Rusisë lindore, transmeton TetovaSot.

Ajo u godit nga një makinë e tipit Toyota Novah e cila e flaki 15 metra në ajër, ndërsa makina u përplas në bregun e rrugës.

Një shofer i tmerruar Hleb Ermakov, 55, i cili u ndal për të ndihmuar, tha: ‘Makina që ishte para meje përplasi gruan. Ishte absolutisht e tmerrshme.
Ajo ishte krejtësisht i palëvizshme dhe mendova se ajo duhet të jetë e vdekur, por kur u afrova pashë se ajo lëvizte dhe menjëherë kam thirrur ambulancën”.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!