Në prag të debutimit të tij në sallonin e makinave në New York, Jaguar ka publikuar imazhet zyrtare të modelit të ri XJR i cili do të paraqitet para publikut në 29 mars.

Makina sportive Jaguar e cila i përket familjes XJ është e gjatë 5.12 dhe peshon rreth dy ton. Shpejtësia maksimale e saj shkon në 280 km/h.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!