Ai poashtu nuk kurseu fjalët e bukura për kolegun e tij të ri në ekip dhe deklaroi se me padurim pret fillimin e sezonit të ri.

“Puna mes meje dhe Alonsos do të jetë një sfidë fantastike, pasiqë Alonso është një pilot me talent unik, është shumë inteligjent dhe i zgjuar.

Shpresojmë që me ndihmën e tij të jemi me konkurrues në sezonin e ardhshëm, për këtë do të kemi ndihmën edhe të motorëve të ri të Honda-së, besoj që kulmi i karrierës tani do të ishte të fitojmë titullin në Formula 1″, përfundoi shoferi britanik, Button.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!