Kawasaki ZZR1400, është motori më i shpejtë në botë. Ky motor arrin një shpejtësi maksimale deri në 300 km/h.

Deri tani janë prodhuar shumë motor që arrijnë përtej kësaj shpejtësia por ky është motor që mund të drejtohet, është praktik dhe që plotëson pushtetet e sigurisë.

Kawasaki ka bërë shumë ndryshime në modelin e vitit 2001 të motorëve ZZR. Ka rritur fuqinë motorike dhe ka ulur me 20% konsumin e karburantit. Çmimi për këtë motor nis nga 11 500 paund.

 

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!