Revista e mirënjohur “Forbes” ka bërë një renditje mbi pëlqyeshmërinë e makinave të blera nga ana e pronarëve. Si makina prej të cilës blerësit kanë mbetur më të kënaqur është Kia, me 48%.

Pas saj vjen Fordi me 46.5% ndërsa afërsisht me 40% janë Chevrolet, Hyundai,Toyota dhe Honda.

Sa u takon makinave të luksit në krye qëndron Mercedez-Benz me 34.8%, BMË me 31.7%, Porsche me 23% dhe Jaguar me 16%.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!