Versioni evropian në modelit të përmirësuar Kia Sorento, do ta ketë premierën në panairin e veturave në Paris në fund të muajit të ardhshëm.

Përveç ndryshimeve të zakonshme në dizajn, vijnë edhe përmirësime teknike. Me këtë rast mendohet në tre motorët që vijnë me transmision manual dhe automatik me 6 shpejtësi.

Kërkesë e madhe pritet për modelin me motor 2.0 litërsh me naftë që ofron 150 kuaj fuqi, ndërsa në ofertë janë edhe motorët 2.2 litërsh me 197 ps dhe ai me benzinë 2.4 litërsh GDI me 197 ps.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!