Kia Motors ka tërhequr më shumë se 145 mijë makinë për shkak të problemeve në airbag.

Bëhet fjalë për modelet Optima, të prodhuara nga vitit 2005 deri në vitin 2008 dhe Rondo, të prodhuara nga vitit 2006 deri në ’08.

Bëhet fjalë për një problem në airbagun e krahut të shoferit. Të gjitha këto makina do të tërhiqen për zëvendësimin e airbagut.

Problemi nuk ka shkaktuar ndonjë aksident apo të plagosur por ai konsiston vetëm tek shenja e dritës në kroskot.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!