Limuzina e re më e vogël e Jaguarit, e cila besohet se do të bartë etiketën XS, përveç klientëve të limuzinës do të ofrohet edhe në dy forma shtesë të karrocerisë, si Coupe dhe si një karavan.

Limuzina pritet të paraqitet në treg në gjysmën e dytë të vitit 2015, dhe dy versionet e përmendura do të pasojnë menjëherë pas kësaj.

XS do të bazohet në platformën e re nga alumini të Jaguarit, që do të çiftëzohet me një motor turbo me benzinë, 20 litërsh me 4 cilindra dhe atë benzinë me 240 kuaj fuqi.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!