Land Roveri ka prodhuar tipin më të ri të xhipit “LR4”. Ndryshe nga llojet tjera, xhipi i ri vjen me 340 kuajfuqi dhe tetë shpejtësi.

Marka e njohur e veturave ka ulur shpejtësinë e LR4, duke vendosur që shpejtësia maksimale të jetë 121 milje në orë. Kjo i bie se ai është 1.5 sekonda më i ngadalshëm se BMW X5 dhe 0.4 sekonda më i ngadalshëm se Mercedes-Benz ML350.

Firma britanike ka dashur që njerëzit të jenë sa më komodë dhe të jetë sa më i gjerë. LR4 ka 2 +3 ulëse si dhe dy të tjera shtesë. Pas prezantimit në Geneva Motor Show, Land Roveri i ri vjen me një çmim prej 68 mijë dollarëve.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!