Gjigandi i veturave, Mercedes ka zbuluar modelin e ri të kësaj marke. Mercedes Benz Concept Coupé është emri i ri modelit të mbretit të veturave.

Ajo që bie në sy tek ky model, është ngjashmëria e madhe që kjo veturë me rivalin tjetër te veturave, BMW, përkatësisht modelin BMW X6.

Modeli i parë i veturave do të dal në fund të muajit në Pekin.
Për shumë kënd ky është tipi më i përsosur i veturës që Mercedes ka hedhur në treg, ndërsa vetura ka katër dyer dhe mbanë formën e ashtëquajtur “topolak”.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!