Mercedes ka prezantuar modelin A45 AMG, i cili do të ketë motor me 375 kuajfuqi, 20 kuaj fuqi më shumë sesa versioni i mëparshëm, dhe motor më të fuqishëm sesa RS3 dhe arrinë shpejtësin 0-100 km/h për 4.6 sekonda që është 3 sekonda më mbrapa se Audi.

Mendohet se A45 AMG do të jetë rival me BMW M135i dhe Audi RS3 i cili mendohet se do të ketë më shumë kuaj fuqi se rivalët e tij.

Pritet që Mercedes A45 AMG të dalë në treg kundrejt çmimit 49,783 mijë euro.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!