Ja çfarë ndodh kur Ferrari vendos të prodhojë motorrin dhe BMW pjesën e drejtimit. Krijohet motorri më i shtrenjtë në botë.

Kjo quad bike me tre goma kushton 262 mijë dollarë dhe ka dalë nga shitje. Prodhuesit Lazareth thonë se Wazuma V8 është e fuqishme si një makinë. Kush kërkon ta blejë, e gjen në faqen JamesList- ku tregtohen makina vetëm për miliarderët.

Motorri arrin një shpejtësi deri në 240 kilometra në orë dhe peshon 650 kg. BMW ka përgatitur një kuti marshesh me gjashtë shpejtësi.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!