Një super makinë nga Fordi Se shpejti Fordi paraqet edhe një super makinë i cili per nje koh te gjate ka qenë një bestseller për 32-vite me radhë.

Ky lajme nuk është për tu shokuar sepse Fordi ka ecur për para për modelin e vitit 2011.Fordi me një madhësi të madhe F-Series Super Duty tani posdone një motor të ri 6.7 litërsh PowerStroke turbocharger V8 dizel me fuqi të plot dhe moment rrotullues shtesë.

Thuhet se i përmbush të gjitha standardet amerikane të vitit 2010 për emetime.Zhvillimi i motorit të ri dizel 6.7 litërsh Power Stroke V8, ka qenë diçka jashtëzakonisht e bukur”, u shprehë Adam Gryglak, udhëheqës i inxhinieringut të 6.7 litërshit.

Pas gjitha asaj punë te lodheshme dhe testimeve të shumta kemi arritur rezultate shumë të mira, në besojmë se ky motor do të sigurojë Super Duty të vazhdojë udhëheqjen në përshtatje dhe produktivitet”.Një V8 i dytë gjendet në ofertë por është i fuqizuar nga një motor me petrol/gaz.

E85, gjithashtu mund të përdoret për furnizim të tij. Ndërruesi është i ri TorqShift automatik më 6 shpejtësi.Për të ndihmuar Ford-in që të ngritët përpjetë maleve ekziston një asistent Hill Descent Control, pastaj ka monitorues për presionin e gomave dhe airbag opsional. Gjithashtu, ka një ekran LCD 4.2 inç që tregon informacione të caktuara për ngasësin.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!