ford mustangFord ka nxjerrë disa detaje dhe karakteristika të reja dhe inovative teknike të vetures së re Ford Mustang si brezi i ardhshëm i kesaj veture, që vijnë në vitin 2011 para se të paraqitet në LA Motor Show në vitin 2011.

Ford Mustang me sa duket do të jetë një version i përmirësuar  mirë krahasuar me llojet tjera të nxjerrura nga kjo shtepi e veturave.

Kjo veturë vie me një numër të madhë të përmirësimeve si në  shasi po ashtu edhe në peshë. Ai gjithashtu ka një motor Duratec V6 që zhvillon 305kuaj fuqi.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!