Prodhuesi francez Peugeot, ka botuar fotot e para të modelit 408 për tregun evropian.

Shtetet e para që do ta fitojnë këtë model janë Ukrainë dhe Rusia, ndërsa prodhimi do të bëhet në vet Rusinë, derisa më vonë do të shitet edhe në shtetet tjera.

Ky model zyrtarisht do të prezantohet në panairin e veturave në Moskë në tetor të këtij viti, ndërsa në fillim do të ketë dy motorë benzinë, ku njëri prej tyre do të kombinohet me transmision automatik.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!