Porsche 911 Turbo është njëri nga sinonimet e shpejtësisë.

Kjo veturë i cili me gjenerata adhuruesve të veturave sportive u ka ofruar kënaqësi në shpejtësi dhe dita ditës është bërë gjithnjë e më i shpejtë dhe me aplikimin e teknologjive të reja, modeli 911 Turbo S ka disponuar me 320 km/h, por pas testimit më të ri, ky model ka arritur shpejtësinë prej 333 km/h.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!