Këto punime, të bëra nga firma Tag Motorsport nga Kalifornia, i kanë dhënë veturës dukshëm një përmirësim të madh si në anën mekanike edhe atë teknike.

Duke u përcjellë nga përmirësimi me programin GIAC, Porsche merr edhe një set të ri të anësoreve GMG që e bëjnë atë të duket se prekë në tokë.

Pastaj, vetura merr gjithashtu edhe një sistem krejtësisht të ri të mamitës GMG, me tipe të inkorporuar, një spojler të ri mbrapa të llojit Techart dhe rrota të reja HRE P101 21 inç, të punuara në ngjyrë të zezë me frena ngjyrë të verdhë.

Vetura tashmë duket edhe më madhështore se kur doli për herë të parë në publik.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!