Nga ‘Toyota Motor Corp’ ka arritur konfirmimi zyrtar rreth prezantimit premierë të versionit të ri të modelit Yaris.

Ndryshimet në dizajn janë më se të dukshme, por blerësve më së shumti do t’u pëlqejë teknologjia e re.

Motori i përsosur 1.3 litërsh benzinë, tani do të vjen me sistemin ‘start-stop’, ndërsa kjo kompani premton harxhime prej 3.8 litrash në 100 km/h.

Fillimisht Toyota e re do të shitet në tregun japonez, ndërsa sa i përket tregut evropian, data ende nuk është precizuar, por ky model do të prezantohet në panairin e Gjenevës në pranverë dhe menjëherë pas kësaj, do të fillojë edhe shitja./zeri/

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!