Mund të hyjë në librin e rekordeve Guinness, certifikimi i të cilit mund të vijë brenda dy muajve por sigurisht ky Range Rover meriton titullin si makina me ‘kushtueshme’ në botë.

Prona e vëllezerve Ali e Ahmed Al Showaihi, të cilët jetojnë në Dubai, është e mbuluar me 60.000 monedha me një vlerë prej 125 mijë eurosh. Makina pesha totale, e së cilës tashme nuk dihet u paraqit në një aktivitet në Dubai ndërsa
ajo do të përdoret edhe për ngjarje të tjera lokale.

Vëllezërit dhe partneri i tyre Khalil Al Qassab nuk janë të panjohur në këtë fushë. Në vitin 2011 ata kishin mbuluar me monedha një Mercedes AMG G55 vlera e së cilit kishte arritur në 162 mijë euro. /albeu/

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!