Nissan Motor C. në Tokyo Motor Shoë 2009 kishte prezantuar konceptin e makinës së vogël me energji elektrike  e pagëzuar me emrin Nissan Land Glider. 

Por sot ka ardhur fundi i të gjitha testimeve dhe sprovave të kësaj makine çudi, e cila së shpejti do të niset të prodhohet në seri.

Kjo makinë është paramenduar dhe realizuar për nevoja të përditshme kryesisht në qendra urbane të përfshira nga kaosi i komunikacionit. Me dimensionet e saj, kjo makinë mund ti shmanget tollovive të krijuara në komunikacion.

Kjo makinë me një mbushje të baterive mund të shkojë 96 kilometra.  Makina ka dy karrige dhe një hapësirë për një thes në rast se preferoni të bëni shoping.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!