Sipas informatave të fundit të mediave spanjolle, të afërta me prodhuesin nga Martorell, gjenerata re e Seat Leon prezentimin e saj zyrtarë do të ketë në panairin e Frankfurtit gjatë muajit shtator të 2011.

Ky koncept me të vërtetë paraqet një kombinim të dizajnit futuristik dhe arkitekturës atraktive, me një filozofi të thellë.

Nëse për dizajnin ka disa detaje, për atë që qëndron Brenda ende me mençuri taktizohet.

Por, burimet e njeta të mediave spanjolle thonë se duhet të pritet zgjidhje të avancuara teknologjike dhe seri të re të motorëve me naftë dhe benzinë.

Dihet deri tani se do të ketë 1.4-litra TFSI, 2,0 TFSI, gjithashtu edhe 1,6 TDI dhe 2,0 TDI, si dhe versioni hibrid dhe elektrike. Le të presim pak thonë nga Seat, së shpejti do të kemi informacione të plota.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!