Kompania amerikane e prodhimit të makinave, Ford ka shënuar një rritje prej 37% të shitjeve në tremujorin e parë të këtij viti.

Ford ka përfituar nga tërheqja nga tregu e një numri makinash Tojota, për probleme teknike, si dhe nga vullneti i mirë i blerësve amerikanë.

Fordi ka qenë nga kompanitë e pakta që nuk ka pranuar të marrë ndihma nga qeveria amerikane, siç bënë General Motors apo Chrysler.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!