Suzuki në panairin e radhës në Sidnei (19-28 tetor), ka përgatitur versionin koncept në bazë të modelit Swift Sport me 5 dyer.

Shkurt, Swift Sport Concept tërheq vëmendjen me pakon e re aero-body (spoileri përpara, pragjet, spoileri i madh prapa i kulmit, difuzori me detaje kromi), dritat pra LED, rrota më të mëdha dhe ulëset para sportive.

Sa i përket motorit, tani për tani nuk është dhënë ndonjë informacion nëse do të ketë ndryshime në forcën e motorit 1.6 litërsh.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!