Modeli i Toyota-s, Corolla në botë njihet si modeli më i shitur, me mbi 40 milionë njësi që nga viti 1996, por me avancimin e teknologjisë, janë dashur ndryshime drastike.

Tano Corolla e re prezanton interpretimin e modelit limuzinë të Auris-it, çka ka ndikuar në rritjen e dimensioneve dhe kjo ka rezultuar me hapësirë më të madhe brenda dhe në bagazh.

Motorët janë plotësisht të njëjtë sikur Auris, çka është e kuptueshme.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!