Toyota është pionier i teknologjisë hibride dhe me të drejtë mund të krenohet me rezultatet e arritura, ndërsa 10 për qind e veturave të shitura Toyota në Evropë gjatë vitit të lamë pas, e mbajnë shenjën Hybrid.

Tregimi ka filluar në vitin 2000, kur Toyota ka filluar me shitjen e modelit Prius në tregun evropian dh që nga atëherë ka shitur 400 mijë ekzemplarë dhe ofertën e ka zgjeruar edhe me modelin Auris Hybrid.

Por ajo që është më e rëndësishme, është fakti se kërkesat për këto modele janë gjithnjë e më të mëdha.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!