Në fillim të muajit të kaluar ka arritur informata jo-zyrtare se në Toyota po përgatisin modelin e ri Sedan me tërheqje me rrota të pasme, i cili realizohet në bazë të modelit GT86.

Dhe tani është konfirmuar se koncepti Toyota GT86 Sedan do ta ketë premierën javën e ardhshme në Dubai International Motor Show. Ky model do të ketë një rritje të distancës prej 10 cm mes boshteve se sa modeli GT86.

Po ashtu, në ofertën e motorëve përveç motorit benzinë me 4 cilindra me 200 kuaj fuqi, do të jetë edhe versioni hibrid me rreth 270 kuaj fuqi.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!