Volkswagen duket se është gati të bëjë prezantimin e modelit të tij më të ri Volksëagen CC. Makina është një model në versionin Sport Coupe Concept GTE, me një stil sportiv në raport me Passatin standard, e me gjatësinë 487 cm, 7 cm është më i gjatë sesa Volksëagen CC aktual.

Sport Coupe Concept GTE ka sistemin lëvizës hibrid, me kombinim motorin gjashtë cilindrash benzinë dhe dy elektromotorë.

Makina ka motor me më shumë se 350 kuaj fuqi, e është e mundshme vozitja edhe me lëvizje elektrike (deri në 50 km).

Ndërkohë pritet që makina të dalë në treg në vitin 2016 ose në vitin 2017.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!