Volkswagen prezanton modelin Atlas 2017 (Foto)

Volkswagen prezanton modelin Atlas 2017 (Foto)Tregut të veturave në Amerikën e Veriut ju shtua një model me shtatë ulëse nga Volkswagen.

Volkswagen kashpalosurmodelineriAtlas para premierës botërore të cilën dotaketë në Los Angeles Motor Showicilido të mbahet nga data 18-27 Nëntor 2016.

Atlas, i njohur më parë si Teramont, është një kombinim ndërmjet një minibusi dhe një SUV dhe është ndërtuar për të përmbushur nevojat e transportit për familjet në Amerikën e Veriut.

Ky model fuqizohet nga dy motor, ai standard 2.0-litër me katër cilindra i cili prodhon 238 kf dhe motori tjetër 3.6-litër me gjatë cilindra i cili prodhon 280 kf, transmeton Express. Të dy këta motor vijnë të lidhur me transmisionin automatik me tetë shpejtësi.

Motori me katër cilindra mund të konfigurohet vetëm me rrotat e para aktive, ndërsa motori V6 vjen me rrotat e para aktive ose me 4Motion me të gjitha rrotat aktive. / http://aab-edu.net

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!